"Zmiany nastąpią około 15 listopada" - Terlecki o rekonstrukcji rządu

Polska
"Zmiany nastąpią około 15 listopada" - Terlecki o rekonstrukcji rządu
Polsat News

- Zmiany w rządzie jakieś będą i prawdopodobnie nastąpią w okolicach 15 listopada - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Nie będziemy odsłaniać żadnych planów zanim to nie nastąpi - dodał.

Zapytany w Radiu Wnet, czy wie, jaka będzie rekonstrukcja rządu, Terlecki powiedział, że słyszy się o tym bardzo dużo w przestrzeni medialnej. - Z konieczności musimy się jakby uodpornić na dociekania dziennikarzy czy komentatorów, no i uodporniliśmy się przez ten czas, więc spokojnie mówimy, że rekonstrukcja będzie wtedy, gdy będzie - dodał.

 

- Przyjąłem pewien sposób postępowania wobec tej narastającej fali plotek. Nie możemy pozwolić na to, żeby nas łapano za słowo, np. jak powiem, że minister od papierów wartościowych - nie wiem, czy jest taki minister, szukam takiego przykładu, który by wyglądał absurdalnie - jest źle oceniany i to natychmiast wywoła falę komentarzy, że w tym właśnie resorcie szykuje się jakaś zmiana. Zmiany jakieś będą, ale będzie o nich wiadomo, wtedy kiedy nastąpią - podkreślił polityk PiS.

 

Dopytany, czy będzie to w okolicach 15 listopada powiedział: - Prawdopodobnie tak. To będzie połowa miesiąca.

 

Bochenek: premier nie podjęła jeszcze decyzji, kiedy zakomunikuje zmiany w rządzie

 

Rzecznik rządu powiedział, że nie ma na razie "sztywnej daty" rekonstrukcji. - Pani premier sama poinformowała, że za kilkanaście dni, w połowie listopada ogłosi swoje decyzje ws. zmian w rządzie"- zaznaczył.

 

Bochenek poinformował, że 16 i 17 listopada premier będzie przebywać z wizytą w Szwecji, stąd do rekonstrukcji może dojść zarówno przed jak i po wizycie.

 

- Premier ma swoje przemyślenia i wie, w którym kierunku chce iść, natomiast nie ustaliła jeszcze i nie podjęła decyzji, kiedy to zakomunikuje - podkreślił.

 

PAP

nro/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie