Uciekał kradzionym bmw, wjeżdżał na chodniki, chciał potrącić policjanta. Pościg jak z amerykańskiego filmu akcji

Polska
Uciekał kradzionym bmw, wjeżdżał na chodniki, chciał potrącić policjanta. Pościg jak z amerykańskiego filmu akcji
KWP Wrocław

29-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany po policyjnym pościgu. Sprawca jechał kradzionym samochodem, a w trakcie ucieczki usiłował przejechać policjanta, wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki i przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle. W końcu trafił do policyjnego aresztu. Śledczy udowodnili mu kradzieże akumulatorów, paliwa oraz aut z terenu całej Polski.

Pierwszy sygnał do lubińskiej policji dotarł od funkcjonariuszy z powiatu polkowickiego. Z przekazanej informacji wynikało, że na terenie Chocianowa doszło do kradzieży tablic rejestracyjnych. Sprawca miał się poruszać samochodem marki BMW i jechać w kierunku Lubina.

 

Kiedy policjanci zauważyli poszukiwany pojazd, ruszyli za nim w pościg. Kierowca zaczął uciekać. Kompletnie nie reagował na sygnały policji. W pewnym momencie 29-latek zatrzymał pojazd. Gdy policjanci wysiedli z radiowozu, podejrzany z impetem ruszył w kierunku jednego z nich. Szybka reakcja funkcjonariusza uchroniła go od potrącenia. Do pościgu przyłączyły się kolejne patrole.

 

Na czerwonym świetle

 

29-letni kierowca był zdeterminowany, aby uniknąć zatrzymania. Swoją ucieczkę kontynuował przejeżdżając po chodnikach, zmuszając pieszych do ucieczki. Ponadto przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle.

 

Policjanci kontynuowali pościg. Ostatecznie kierowca został zatrzymany na polnej drodze.

 

29-letni mieszkaniec Lubina trafił do policyjnego aresztu. W toku prowadzonego śledztwa udowodniono mu dwie kradzieże samochodów, akumulatorów, paliwa i włamania do piwnic. Łącznie lubinianin usłyszał dziewięć zarzutów. Straty na szkodę poszkodowanych wynoszą ponad 100 tys. zł. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

nro/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie