Speckomisja chce większego budżetu dla CBA i Agencji Wywiadu. "To najmniej doinwestowane służby specjalne"

Polska
Speckomisja chce większego budżetu dla CBA i Agencji Wywiadu. "To najmniej doinwestowane służby specjalne"
Polsat News

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych chce większego o 68,4 mln zł budżetu dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego i o 24,2 mln zł - Agencji Wywiadu - powiedział przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS). Pozytywnie oceniła budżety pozostałych służb na 2018 r.

Komisja w środę i czwartek zapoznawała się z informacjami poszczególnych służb - ABW, SKW, SWW, CBA i AW o planach budżetowych na przyszły rok.

 

- CBA ma przeznaczyć dodatkowe środki na inwestycje i remonty oraz rozwój systemów informatycznych - podał Opioła. - Obecny plan powiększonego już budżetu CBA nie pozwala na uzyskanie, czy wybudowanie nowej siedziby, to pieniądze przede wszystkim na ten cel - zaznaczył.

 

Środki dla AW mają pójść na zwiększenie zatrudnienia i realizację inwestycji majątkowych - wyjaśnił szef komisji.

 

"Pozwolą na podniesienie zarobków"

 

Ocenił także, że w jego ocenie "AW to po CBA druga najmniej doinwestowana służba specjalna". - Dodatkowe pieniądze mają przede wszystkim poprawić ich sytuację lokalową i pozwolić na podniesienie zarobków - powiedział.

 

Komisja ds. służb specjalnych swoją ocenę przekaże teraz sejmowej komisji finansów publicznych. Komisja finansów przygotowuje całościową opinię o projekcie budżetu dla Sejmu.

 

W budżecie na 2018 r. zaplanowano środki na poziomie 237 mln zł dla SKW (przy 212,6 mln zł do dyspozycji na 2017 r.), 264 mln zł dla SWW (przy 191,2 mln zł), 633 mln zł dla ABW (przy 609,1 mln zł), 188,7 mln zł dla AW (przy wyższej kwocie - 191,6 w 2017 r.) i dla CBA 197,5 mln zł (przy 158,2 mln zł).

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie