Skatowany przez 10 mężczyzn pałkami i kijami bejsbolowymi. 26-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala

Polska
Skatowany przez 10 mężczyzn pałkami i kijami bejsbolowymi. 26-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala
Polsat News

W ciężkim w stanie trafił do szpitala 26-latek, brutalnie pobity w Rudzie Śląskiej przez liczącą około 10 osób grupę mężczyzn, posługujących się pałkami i kijami bejsbolowymi; poturbowani zostali też dwaj towarzyszący mu nastolatkowie. Policja szuka sprawców.

Według mediów, tłem pobicia były porachunki pseudokibiców.

 

Rzecznik policji w Rudzie Śląskiej asp. Arkadiusz Ciozak powiedział, że do pobicia doszło we wtorek wieczorem w dzielnicy Orzegów. - Około 10 sprawców pobiło trzech młodych mężczyzn. Dwóch nastolatków i 26-latka, który doznał poważnych obrażeń. Jest w ciężkim stanie w jednym ze śląskich szpitali. Dwaj pozostali pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji - powiedział Ciozak.

 

Sprawdzany monitoring

 

Bandyci posługiwali się pałkami i kijami bejsbolowymi, nie przestawiali bić i kopać swej ofiary nawet po tym, jak upadła na ziemię. Część sprawców była zamaskowana. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Nagrania są teraz analizowane. Dotychczas nie zatrzymano żadnego z napastników.

 

Według regionalnej prasy, pobicie to efekt porachunków grup pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. - Nie udzielamy takich informacji - oświadczył Ciozak.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie