Schudł, zapuścił brodę. Policja podaje szczegóły dot. zatrzymania Dariusza N. w Hiszpanii

Polska

Podejrzany o zabójstwo byłego piłkarza GKS-u Katowice Dariusz N. ukrywał się przed policją w kilku krajach. Okazuje się, że aby zmylić trop N. zmienił swój wizerunek. Dalej działał jednak w przestępczym światku. Wpadł, gdy organizował transport do Polski narkotyków ukrytych w puszkach z sosem pomidorowym.

Dariusz N. wpadł w Perafort w Katalonii. Zatrzymanie 36-latka z Katowic poszukiwanego od grudnia 2016 roku Europejskim Nakazem Aresztowania to sukces policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo przy użyciu noża. 21 sierpnia 2016 r. w Katowicach doszło do bójki, podczas której jeden z jej uczestników otrzymał dwa ciosy nożem w klatkę piersiową. Ostrze uszkodziło mu serce i wątrobę, doszło do krwotoku i śmierci mężczyzny.

 

Bezpośrednio po bójce policja zatrzymała kilku jej uczestników. Nożownik, który został zarejestrowany na nagraniu monitoringu, uciekł.

 

Policjanci ustalili, że sprawca zabójstwa to Dariusz N. Ruszyli jego tropem między innymi przez Niemcy, Holandię, Czechy, Irlandię oraz Hiszpanię.

 

Zdradził go m.in. tatuaż

 

24 października w Hiszpanii około godziny 17:00 kilkunastoosobowa grupa policjantów FAST, wyspecjalizowana w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców poszukiwanych międzynarodowo, ujęła Dariusza N.

 

Nie stawiał on oporu i był zaskoczony zatrzymaniem. Przedstawił się innym imieniem i nazwiskiem, okazał też polski dowód osobisty, na dane osoby pochodzącej z województwa lubuskiego. W dodatku N. zmienił kompletnie swój wygląd: m.in. zapuścił włosy i brodę.

 

Mężczyzna został zidentyfikowany dzięki charakterystycznemu tatuażowi na ramieniu, identyfikującemu go z jednym ze śląskich klubów piłkarskich.

 

Do zatrzymania doszło w momencie załadunku dużej przesyłki puszek z sosem pomidorowym na ciężarówkę wynajętą z firmy przewozowej. Przesyłka miała trafić do Polski. Okazało się, że w części puszek ukryta jest marihuana.

 

20 kg marihuany

 

W 63 puszkach znaleziono 20 kilogramów narkotyków o wartości rynkowej w Polsce 140 tys. euro, a także wagę do ważenia narkotyków, urządzenie do pakowania próżniowego, nowe puste puszki, folie do pakowania i etykiety.

 

Dariusz N. przebywa w hiszpańskim areszcie. Wkrótce zostanie przetransportowany do Polski.

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie