Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych. Zderzenie busa z ciężarówką

Polska
Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych. Zderzenie busa z ciężarówką
PAP/Waldemar Deska

Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych po porannym wypadku busa z samochodem ciężarowym na DK 11 w Glinicy w pow. lublinieckim (Śląskie). Droga była zablokowana w obu kierunkach. Krótko przed godz. 12. ruch został przywrócony.

O zderzeniu się ciężarówki z busem poinformowały w porannym raporcie służby kryzysowe wojewody śląskiego. Do wypadku doszło przed godz. 7. Początkowo policja informowała o jednej ofierze śmiertelnej i sześciu osobach poszkodowanych.

 

Informację o wzroście liczby ofiar śmiertelnych do dwóch podała następnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

 

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu asp. sztab. Iwona Ochman podała, że ofiary i osoby poszkodowane to podróżujący busem, którym jechało siedem osób.

 

Kierowca był trzeźwy

 

- Zginął 32-letni kierowca busa marki Volkswagen oraz 47-letni pasażer. 37-letni kierowca ciężarówki marki Scania był trzeźwy i nie odniósł obrażeń - powiedziała Ochman.

 

Dodała, że kierowca ciężarówki marki Scania był trzeźwy. - Na razie nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wypadku. Na miejscu trwają czynności służb - powiedziała Ochman.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie