61-latek zamordował 22-latka, ciało zakopał na swojej posesji. Usłyszał zarzuty

Polska
61-latek zamordował 22-latka, ciało zakopał na swojej posesji. Usłyszał zarzuty
Polsat News

61-letni mieszkaniec Mirowa Nowego k. Szydłowca (Mazowieckie) usłyszał w czwartek zarzut zabójstwa 22-latka, którego zwłoki znaleziono zakopane na terenie jego posesji. Prokuratura zapowiedziała złożenie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz 61-latek przyznał się do zarzutu. - Złożył wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy. Będą one weryfikowane w toku śledztwa - powiedziała rzeczniczka.

 

Zakopał ciało na swoim podwórku

 

Rodzina 22-latka zgłosiła jego zaginięcie w poniedziałek. Mężczyzna nie wrócił do domu i nie można z nim było nawiązać kontaktu. Policjanci znaleźli ciało w znajdującej się w tej samej wsi posesji Aleksandra M. W mieszkaniu ujawniono ślady krwi, a idąc tym tropem, przeszukano całe gospodarstwo i natrafiono na miejsce, gdzie była świeżo przekopana ziemia, a w niej zwłoki zaginionego mężczyzny.

 

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były obrażenia doznane w obrębie szyi i głowy, "spowodowane narzędziem ostrokończystym, w wyniku czego doszło to masywnego krwotoku zewnętrznego" - powiedziała Chrabąszcz.

 

Zatrzymano cztery osoby

 

Do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby. W charakterze podejrzanego, pod zarzutem zbrodni zabójstwa, przesłuchany został 61-letni Aleksander M. Pozostałe zatrzymane osoby prokurator przesłuchiwał w charakterze świadków. Według rzeczniczki, z zebranych dowodów nie wynika, aby brały one udział w tej zbrodni.

 

- Prokurator w dniu dzisiejszym wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 61-latka na 3 miesięce, mając na uwadze dowody zebrane w sprawie przeciwko niemu, grożącą mu wysoką karę oraz obawę matactwa - zaznaczyła Chrabąszcz.

 

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie