Nieletni sprawcy napaści na Polaków w Rimini wkrótce staną przed sądem

Świat
Nieletni sprawcy napaści na Polaków w Rimini wkrótce staną przed sądem
Polsat News

Wkrótce rozpocznie się proces nieletnich sprawców napaści w Rimini na dwoje turystów z Polski - podały w środę włoskie media. Przed sądem dla nieletnich w Bolonii staną dwaj bracia w wieku 15 i 17 lat - synowie imigrantów z Maroka oraz 16-letni Nigeryjczyk.

Trójka ta wraz z 20-letnim Kongijczykiem, sądzonym obecnie w Rimini domniemanym szefem bandy, napadła na Polaków na plaży w nocy z 25 na 26 sierpnia. Młoda kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner poważnie zraniony i pobity.

 

Agencja ANSA poinformowała, że prokurator trybunału dla nieletnich w Bolonii Silvia Marzocchi czeka na ostatnie przesłuchanie dotyczące dokonanego przez ten sam gang 12 sierpnia napadu na parę turystów z rejonu Mediolanu, przebywających w Rimini.

 

Szefowi bandy grozi 20 lat więzienia

 

Po tym przesłuchaniu prokurator wystąpi o natychmiastowe osądzenie trzech nieletnich. W tym trybie, gdy oskarżyciel uznaje, że ma wystarczające dowody na popełnienie czynów, nie ma wstępnego posiedzenia sądu i postępowanie rozpoczyna się szybko.

 

Proces Kongijczyka Guerlina Butungu rozpoczął się w Rimini w trybie natychmiastowym i skróconym 3 października. Następna rozprawa odbędzie się 10 listopada i być może wtedy zapadnie wyrok. Imigrantowi z Konga grozi do 20 lat więzienia za rozbój, udział w zbiorowym gwałcie i spowodowanie obrażeń ciała. Tryb, w jakim jest sądzony, przewiduje możliwość redukcji kary maksimum o jedną trzecią.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie