Nielegalni imigranci w nielegalnej szwalni. Mieli odpracować podróż do Europy

Polska
Nielegalni imigranci w nielegalnej szwalni. Mieli odpracować podróż do Europy
Nadodrzański OSG

Dziesięciu obywateli Wietnamu przebywających bezprawnie na terytorium naszego kraju zatrzymali funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy pracowali w należącej do jednego z azjatyckich hurtowników nielegalnej szwalni, działającej w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Prawdopodobnie niewolniczą pracą mieli odpracować swoją podróż do Europy.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu, przeprowadzonej we wtorek na terenie Wólki Kosowskiej.


W nielegalnej szwalni funkcjonariusze zastali 16 Wietnamczyków, którzy w karygodnych warunkach, pod ścisłym nadzorem, bez jakichkolwiek dokumentów pracowali dla jednego z azjatyckich hurtowników, szyjąc ubrania. Podczas kontroli okazało się, że 10 obywateli Wietnamu przebywa na terytorium Polski bezprawnie. Prawdopodobnie dostali się do Polski nielegalnie, a wykonując niewolniczą pracę mieli odpracować swoją podróż do Europy.

 

Wietnamka z sześcioma paszportami


Funkcjonariusze zatrzymali również obywatelkę Wietnamu, odpowiadającą prawdopodobnie za koordynowanie procederu. W chwili zatrzymania kobieta posiadała przy sobie 6 wietnamskich paszportów, należących do osób nieobecnych na miejscu. Postawiono jej zarzut ukrywania dokumentów, którymi nie miała prawa rozporządzać, do którego się przyznała. Grozi jej kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Wobec zatrzymanych cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Wszyscy będą musieli opuścić Polskę. Ponadto Komendant PSG Warszawa-Okęcie skierował do właściwego sądu rejonowego wniosek o umieszczeniu ich w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

 

 


polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie