600 kilogramów kokainy na jachcie. W sprawę zamieszany jest Polak

Świat
600 kilogramów kokainy na jachcie. W sprawę zamieszany jest Polak
Zdj. ilustracyjne/Flickr/The National Crime Agency

Trzy osoby, w tym obywatela Polski, zatrzymano u wybrzeży Nowej Kaledonii na jachcie żaglowym, na którym znaleziono prawie 600 kg kokainy - poinformowała w środę prokuratura tego terytorium zamorskiego Francji na południowym Pacyfiku. Narkotyki skonfiskowano.

Oprócz Polaka na 48 godzin zatrzymano również obywatela Holandii oraz osobę o podwójnym, hiszpańskim i peruwiańskim obywatelstwie.

 

Jacht, którego żegluga wydała się podejrzana, został zatrzymany w piątek przez okręt marynarki wojennej w obrębie morskiej strefy ekonomicznej Nowej Kaledonii.

 

Jednostka została "sprowadzona w poniedziałek do brzegu w Numei", stolicy Nowej Kaledonii, na południowym wybrzeżu wyspy Nowa Kaledonia.

 

Na jej pokładzie "służby celne znalazły 507 paczek kokainy ważących w sumie 578,6 kg" - poinformował w komunikacie prokurator Alexis Bouroz. Narkotyki zutylizowano.

 

Na początku sierpnia 1,4 tony kokainy, najprawdopodobniej przeznaczonej na rynek australijski, znaleziono również na pokładzie jachtu u wybrzeży Nowej Kaledonii. Czterech przemytników, pochodzących z Łotwy i Litwy, ma stawić się w przed sądem w Numei 17 listopada - podaje agencja AFP.

 

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie