Zderzenie szynobusu ze śmieciarką w Pomorskiem. Kilkanaście osób poszkodowanych

Polska

16 osób rannych, cztery dość poważnie po zderzeniu szynobusu ze śmieciarką w Nowym Gronowie w okolicach Debrzyna na Pomorzu. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek ok. godz. 14. Na miejscu służby ratownicze ustawiły specjalne namioty, w których medycy udzielali  pierwszej pomocy poszkodowanym. Rannych zostało 16 osób, w tym 3,5-letnie dziecko.

 

Żadnej z osób nie zagraża utrata życia

 

- Trzy osoby mają złamania, pozostali otarcia i rany ogólne, potłuczenia - powiedział Polsat News brygadier Ernest Szczepański z Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie. Dodał, że żadnej z osób nie zagraża utrata życia.

 

13 osób, które ucierpiały w wypadku podróżowało szynobusem, trzy osoby jechały w śmieciarce.

 

Według wstępnych ustaleń policji kierowca śmieciarki nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia.

 

Na miejscu pojawiło się sześć zastępów straży pożarnej, przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

- Działania na pewno potrwają do rana, bo należy pociąg postawić na szyny i zabrać samochód ciężarowy - wyjaśnił mł. bryg. Jan Kilkiewicz ze straży pożarnej w Człuchowie.

 

Wstrzymano ruch pociągów na trasie Chojnice - Piła

 

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował, że w zdarzeniu brał udział należący do Przewozów Regionalnych autobus szynowy relacji Chojnice - Piła.

 

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że ruch pociągów na trasie Chojnice - Piła został wstrzymany. - Przewoźnik wprowadzi zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane na bieżąco na stacjach i przystankach - poinformował Jakubowski.

 

polsatnews.pl, PAP, wideo: Polsat News

grz/kan/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie