Zamiatał chodnik. Zaczaił się na portfel, który wypadł kierowcy. W środku ponad 1500 euro

Polska

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który zabrał portfel z pieniędzmi i dokumentami. Roman K. zamiatał chodnik, gdy zauważył jak coś wypada z kieszeni parkującego niedaleko kierowcy. Zabrał pulares i ukrył w swoim garażu. Przyznał się dopiero, gdy policjanci zapytali go, gdzie są pieniądze.

1460 euro oraz 870 złotych odzyskali mokotowscy dzienicowi po tym, jak portfel z gotówką zabrał Roman K. Mężczyzna wykorzystał nadarzającą się okazję.

 

Właściciel portfela zgubił go, wsiadając do swojego samochodu na parkingu przed jedną z firm. 59-latek zamiatał w tym czasie chodnik przed budynkiem. Kiedy zauważył portfel, podniósł go i schował do kieszeni. Po zakończonej pracy ukrył w swoim garażu.

 

Kiedy pokrzywdzony zgłosił sprawę policji, jej wyjaśnieniem zajęli się mokotowscy dzielnicowi. Policjanci przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu umieszczonych w pobliżu miejsca zdarzenia i bardzo szybko ustalili, kto może odpowiadać za to przestępstwo.

 

Policjanci zatrzymali Romana K., 59-latek wskazał miejsce, w którym ukrył portfel. Mężczyzna usłyszał już zarzut przywłaszczenia mienia. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Roman K. wykorzystał moment nieuwagi kierowcy. Zabrał portfel, który wypadł mu na parkingu.Komenda Stołeczna Policji
Roman K. wykorzystał moment nieuwagi kierowcy. Zabrał portfel, który wypadł mu na parkingu.
W portfelu było 1460 euro i 870 złotych.Komenda Stołeczna Policji
W portfelu było 1460 euro i 870 złotych.

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie