Prokuratorskie śledztwo ws. sędziego, który miał prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości

Polska
Prokuratorskie śledztwo ws. sędziego, który miał prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości
Polsat News

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kierowania przez sędziego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Notatka dotycząca zdarzenia trafiła też do szczecińskiego sądu okręgowego.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

 

Według portalu "wPolityce" chodzi o przewodniczącą XIII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego w Szczecinie. Sędzia - jak podał portal - prowadziła auto mając we krwi 0,8 promila alkoholu i spowodowała dwie kolizje; powstrzymać od dalszej jazdy mieli ją świadkowie, wyrywając kluczyki ze stacyjki.

 

Pytany o to rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Michał Tomala powiedział, że do sądu wpłynęła notatka, że "sędzia ze Szczecina miał prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości". Dodał, że prezes sądu czeka teraz na dokumenty z policji i prokuratury. - Jeżeli wpłyną wtedy zostaną podjęte decyzje, które wynikają z ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych - dodał. Zastrzegł, że nie wie jakie będą to decyzje.

 

- Jest to sprawa poważna, nie można się opierać tylko i wyłącznie na notatce urzędowej, dlatego też odpowiednie dokumenty powinny być jak najszybciej przesłane do sądu - podkreślił Tomala.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie