Transport marihuany o wartości prawie 3 mln złotych. Była w specjalnych skrytkach

Polska

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową udaremnili przemyt ponad 57 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 2 mln 800 tysięcy złotych. Narkotyki były ukryte w specjalnie skonstruowanych skrytkach samochodu ciężarowego marki DAF. Transport jechał do Polski z Hiszpanii.

Dwaj mężczyźni, którzy poruszali się tirem zostali zatrzymani pod Warszawą. Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd, a ponieważ ich podejrzenia wzbudził jeden ze zbiorników, poprosili o pomoc funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej Warszawa Okęcie.

 

Za pomocą specjalistycznego sprzętu wykryto, że w zbiorniku wyodrębniono miejsce do ukrycia narkotyków. Znaleziono tam 115 toreb z roślinnym suszem o wadze około pół kilograma każda. W sumie było to ponad 57 kilogramów marihuany.

 

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 54-letni Ryszard D. oraz 39-letni Jacek K. są podejrzani  o przemyt znacznej ilości narkotyków z Hiszpanii na terytorium Polski.

 

Sąd zadecydował już o ich tymczasowym aresztowaniu. Grożą im co najmniej 3 lata więzienia.

 

Według policji, narkotyki miały trafić na warszawski rynek.

 

polsatnews.pl

 

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze