Czeka nas pierwszy powiew zimy. Synoptycy zapowiadają opady śniegu

Polska
Czeka nas pierwszy powiew zimy. Synoptycy zapowiadają opady śniegu
pixabay.com/HOerwin

W ostatniej dekadzie października i w pierwszym tygodniu listopada czekają nas większe zmiany w pogodzie. Na mapki synoptyków wrócą ikonki śniegu i deszczu ze śniegiem. Jeszcze przed końcem miesiąca może się zdarzyć, że miejscami poprószy biały puch, a krajobraz stanie się biały, zwłaszcza we wschodnich województwach. Najcieplej będzie na południu i zachodzie kraju.

W prognozie długoterminowej po raz pierwszy od miesięcy pojawiają się temperatury maksymalne tylko trochę przekraczające zero stopni Celsjusza. A to oznacza, że noce i poranki będą przynosić nie tylko przymrozki, ale też znacznie bardziej dotkliwy mróz.

 

Pochmurny tydzień z deszczem

 

Nadchodzący  tydzień rozpocznie się pochmurno i deszczowo, a na północnym wschodzie również zimno. Jedynie miejscami na północnym zachodzie może się przejaśniać i rozpogadzać, a temperatura będzie najwyższa.

 

Co prawda w połowie tygodnia zacznie się ocieplać, ale wcale nie oznacza to, że niebo od razu się rozpogodzi. Nadal spodziewamy się sporo opadów, zwłaszcza w regionach północnych. Im dalej na południe, tym pogodniej. Z kolei najcieplej będzie na zachodzie.

 

W weekend w całym kraju deszczowo. Od 10 st. w centrum i na wschodzie do 15 st. na Dolnym Śląsku.

 

Na Wszystkich Świętych z czapką i szalikiem

 

Pierwsze opady śniegu i deszczu ze śniegiem pojawią się z końcem października.

 

Występować one będą tylko lokalnie. Śnieg ma się pojawiać rano oraz wieczorem i w nocy.

 

W Dniu Wszystkich Świętych przydadzą się czapki i szaliki.

 

Na wschodzie może miejscami popadać deszcz ze śniegiem i śnieg, będzie tylko 5-6 stopni. Na zachodnie więcej opadów, ale za to temperatura będzie nieco wyższa.

 

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie