"Rządzą w Warszawie od 11 lat. Czy POzwolimy im na więcej?". Spot PiS w dniu konwencji Platformy

Polska
"Rządzą w Warszawie od 11 lat. Czy POzwolimy im na więcej?". Spot PiS w dniu konwencji Platformy
Twitter/PrawoiSprawiedliwosc

- Działania Hanny Gronkiewicz-Waltz mają na celu rozmycie odpowiedzialności za gigantyczną aferę, w której poszkodowanych jest kilkadziesiąt tys. ludzi - można usłyszeć w spocie opublikowanym w dniu ogólnopolskiej konwencji PO nt. samorządu. Film opatrzony jest hasztagiem #uczciwysamorząd. - To nieudolna odpowiedź na naszą ofensywę programową - skomentował szef klubu PO Sławomir Neumann.

W Łodzi odbywa się dziś konwencja PO dotycząca m.in. programu na przeszłoroczne wybory samorządowe

 

 

"Dziś PO chce mówić o samorządzie. Czy będzie dyskusja o wiceprzewodniczącej PO i tym co dzieje się pod jej rządami" - napisała na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

 

 

W spocie słychać cytaty z wypowiedzi ofiar reprywatyzacji oraz przedstawicieli stołecznego ratusza. W nagraniu znalazły się słowa Piotra Rodkiewicza, dyrektora biura spraw dekretowych w ratuszu, który przekonywał, że odpowiedzialność prezydent Warszawy za nadużycia reprywatyzacyjne jest równie mała, co "szefa wielkiej korporacji za rozsypane śrubki w magazynie".

 

- Ona jest chodzącym jednym wielkim kłamstwem, nie usłyszałem od niej ani jednego ludzkiego, ciepłego słowa pod adresem ofiar tejże reprywatyzacji - mówi z kolei o prezydent Warszawy jedna z poszkodowanych wskutek reprywatyzacji lokatorek.

 

Spot zawiera także m.in. inne cytaty z materiałów prasowych dotyczących afery reprywatyzacyjnej.

 

Kończy się wezwaniem: "Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z PO rządzą Warszawą od 11 lat. Czy pozwolimy im na więcej?", opatrzonym hashtagiem #uczciwysamorząd.

 

"PiS obawia się samorządów"

 

- To nieudolna odpowiedź na naszą ofensywę programową, związaną z samorządem - ofensywę związaną z decentralizacją państwa. Jedyne na co ich stać, to pokazywanie reprywatyzacji i to nie w kontekście także działalności śp. prezydenta (Warszawy) Lecha Kaczyńskiego i innych prezydentów z PiS, tylko Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział Neumann. - Uznali, że to jest element, który dzisiaj ma przełamać tę naszą ofensywę programową - dodał szef klubu PO.

 

Zdaniem Neumanna, Prawo i Sprawiedliwość "obawia się samorządów" i przyszłorocznych wyborów, które wyłonią nowe rady gmin, powiatów, sejmiki województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

Od początku trwania konwencji posłowie PiS-u na bieżąco komentowali wystąpienia polityków PO. Na twitterowym koncie partii rządzącej umieszczono m.in. wpis nawiązujący do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

 

polsatnews.pl

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie