"Kwestia kryzysu migracyjnego i pracowników delegowanych wymaga dyskusji". Szydło po szczycie Unii Europejskiej

Świat
"Kwestia kryzysu migracyjnego i pracowników delegowanych wymaga dyskusji". Szydło po szczycie Unii Europejskiej
PAP/Radek Pietruszka

- Część rozwiązań problemów UE mamy już uzgodnionych, ale są jeszcze takie kwestie, jak kryzys migracyjny czy dyrektywa o pracownikach delegowanych, czy kwestie dotyczące klimatu, sprawy bieżące, które wymagają jeszcze zastanowienia, dyskusji, wypracowania konsensusu - oświadczyła w piątek premier Beata Szydło w Brukseli po zakończeniu unijnego szczytu.  

Premier poinformowała, że jednym z tematów rozmów podczas drugiego dnia szczytu były metody pracy przywódców państw UE w przyszłości. Jak podkreśliła, chodzi o prace nad różnymi sprawami, problemami i kryzysami, których rozwiązywanie idzie "mniej lub bardziej sprawnie".

 

Polska jako pierwszy kraj wystąpiła z propozycją, iż UE musi przeprowadzić konieczne reformy, żeby zachować swoją jedność - mówiła w piątek premier Beata Szydło na konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu unijnego szczytu.

 

Premier podkreśliła, że obecnie w planie szerszym znajduje się reforma UE. - To zajęcie się sprawami w dłuższej perspektywie, bardziej strategicznej - mówiła premier.

 

- Polska dawno jako pierwszy kraj wystąpiła z propozycją, iż UE musi przeprowadzić konieczne reformy po to, żeby mogła zachować swoją jedność i radząc sobie z wyzwaniami mogła poszerzać się, rozwijać i być rzeczywiście partnerem, który jest konkurencyjny, stabilny, ale przed wszystkim koncentruje się na sprawach swoich obywateli - dodała szefowa rządu.

 

PAP

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie