Karambol na Mazowszu. Trzy osoby nie żyją, kilka jest rannych

Polska
Karambol na Mazowszu. Trzy osoby nie żyją, kilka jest rannych
PAP/Marcin Obara

Trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych w wyniku zderzenia pięciu samochodów osobowych i ciężarówki na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Gzowo - poinformowała w piątek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku sierż. szt. Milena Kopczyńska.

Trasa, prowadząca z Warszawy do Ostrołęki, jest zablokowana w obu kierunkach. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

 

W akcji ratunkowej uczestniczy kilkudziesięciu strażaków, kilkunastu policjantów oraz pogotowie.

 

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka, jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do warszawskiego szpitala; jej stan lekarze określają jako ciężki.

 

Na prostym odcinku drogi zderzyło się sześć aut - pięć samochodów osobowych i jeden ciężarowy. - Samochody osobowe jechały od strony Pułtuska w kierunku Serocka, natomiast pojazd ciężarowy od Warszawy w kierunku Pułtuska. Jeden z kierujących pojazdem osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu, ciężarówka w wyniku tego upadła na bok i uderzała w nadjeżdżające pojazdy - powiedział Kopczyńska.

 

Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi, m.in. przez miejscowości: Dzierżenin, Pokrzywnica, Kacice, a w stronę Warszawy przez miejscowości: Kacice, Pokrzywnica, Dzierżenin.

 

Bezpośrednie przyczyny wypadku na razie nie są znane. Wyjaśni je postępowanie policyjne. Na miejsce udał się także prokurator.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie