Mężczyzna wtargnął do biura posłanki PiS. "Krzyczał: zrobię z wami wszystkimi porządek"

Polska
Mężczyzna wtargnął do biura posłanki PiS. "Krzyczał: zrobię z wami wszystkimi porządek"
Polsat News

"Do pomieszczenia, w którym znajdował się pracownik mojego biura, wtargnął bardzo agresywny nieznajomy mężczyzna, który wykrzykiwał hasła, »ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek«. Tylko dzięki zachowaniu spokoju oraz bardzo szybkiej interwencji ochroniarza, nikomu nic się nie stało" - napisała w oświadczeniu posłanka PiS Anna Sobecka.

Sobecka w oświadczeniu przypomniała, że w czwartek "minęła 7 rocznica zabójstwa, działacza Prawa i Sprawiedliwości pana Marka Rosiaka w łódzkiej siedzibie partii".


"W tym smutnym kontekście pragnę Państwa poinformować, że dziś doszło do ataku na moje biuro poselskie przy ul. Mickiewicza 9/6 w Toruniu" - napisała posłanka.


Jak podkreśliła, na miejscu natychmiast pojawiła się policja.

 


"Apeluję o spokój i rozwagę"


Zdaniem Sobeckiej atak na jej biuro poselskie "jest dowodem na to, do czego może doprowadzić mowa nienawiści oraz nieustannie podsycana niechęć do obecnej władzy".


"Dlatego apeluję o spokój i rozwagę w dyskusjach społeczno-politycznych. Niech będą oparte na merytorycznych przesłankach, a nie podjudzaniu i szczuciu przeciwko sobie nawzajem" - dodała. 

 
"Głęboko wierzę, że gdy w publicznej dyskusji przestanie się bazować na najniższych odczuciach i emocjach nigdy więcej nie będziemy musieli przeżywać tragicznych wydarzeń sprzed siedmiu lat" - zaznaczyła posłanka.

 

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie