Zofia Bartoszewska nie żyje. Miała 90 lat

Polska
Zofia Bartoszewska nie żyje. Miała 90 lat
PAP/Jacek Bednarczyk

Nie żyje wdowa po prof. Władysławie Bartoszewskim Zofia. Miała 90 lat. O jej śmierci poinformował Marcin Barcz, były asystent Władysława Bartoszewskiego zmarłego w 2015 roku.

O śmierci żony Władysława Bartoszewskiego poinformowała "Gazeta Wyborcza". Zofia Bartoszewska zmarła 19 października w godzinach porannych w swoim domu na warszawskim Mokotowie.

 

Była wieloletnią współpracowniczką Państwowego Instytutu Wydawniczego (PIW). Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracowała z Prymasowskim Komitetem Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom.


Informację o jej śmierci potwierdził sekretarz W. Bartoszewskiego Marcin Barcz, który powołał się w tej sprawie na relację najbliżej rodziny zmarłej.


- Pani Zofia zmarła dzisiaj rano, w domu - powiedział Barcz. Poinformował, że pogrzeb Zofii Bartoszewskiej odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie przyszłego tygodnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.


Zofia Bartoszewska, z domu Makuch (ur. 27 maja 1927 r. w Warszawie) była magistrem filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Od 1967 r. była drugą żoną Władysława Bartoszewskiego.

 

Jeden z ostatnich dłuższych wywiadów z Zofią Bartoszewską ukazał się w książce "Walczyć za wolność, żyć niezależnie. Wspomnienia o Władysławie Bartoszewskim", Warszawa 2017.

 

Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia 2015 roku w Warszawie.

 

Prof. Władysław Bartoszewski.commons.wikimedia.org/Michał Józefaciuk/CC BY-SA 3.0 PL
Władysław Bartoszewski.

polsatnews.pl, Gazeta Wyborcza, PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie