Złodziej w potrzasku. Zaklinował się w aucie, wciskał klakson wzywając pomocy

Polska

21-latek włamał się do volvo w Krośnie Odrzańskim w województwie lubuskim. Chciał zabrać z pojazdu cenne przedmioty, które zauważył w środku. W pewnym momencie auto zaczęło się staczać, a otwarte drzwi zahaczyły o inny samochód i ścisnęły mężczyźnie wystające z pojazdu nogi. 21-latek zaczął rozpaczliwie wzywać pomocy, naciskając klakson volvo.

Mężczyznę usłyszał przechodzień będący na spacerze z psem. Wspólnie z innym świadkiem zdarzenia przepchnął volvo, uwalniając 21-latka. Ponieważ miał on problemy z chodzeniem wezwano pogotowie, które zabrało go do szpitala.

 

Złodziej wmówił interweniującym mężczyznom, że auto jest własnością jego ojca i będzie on zły, gdy się dowie co się stało. Wpadł, bo po pewnym czasie na miejscu zjawił się prawdziwy właściciel auta i wezwał policję.

 

Kradł już wcześniej

 

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi 21-latka. Mężczyzna przyznał się do włamania. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu rzeczy pochodzące z innych włamań do samochodów oraz do punktu gastronomicznego.

 

Złodziejowi grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

ml/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie