Zarzut potrącenia pieszej dla znanego dziennikarza Piotra N.

Polska
Zarzut potrącenia pieszej dla znanego dziennikarza Piotra N.
Polsat News

Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października. - Dziennikarz "nie ustosunkował się do zarzuconego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień" - poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prokurator Łukasz Łapczyński.  

- Tytułem środka zapobiegawczego nałożono na niego obowiązek powstrzymania się od prowadzenia pojazdów - dodał Łapczyński.

 

Podkreślił, że zarzut został przedstawiony w oparciu o zebrany materiał dowodowy, m.in. zeznania jadącego z przeciwka kierowcy. Piesza - co również uwzględniono w zarzucie - "doznała obrażeń, skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni". Grozi za to do trzech lat więzienia.

 

Był trzeźwy, potrącił na pasach

 

Chodzi o zdarzenie z 5 października br., w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Dziennikarz potrącił 77-letnią kobietę, gdy ta przechodziła przez przejście dla pieszych. Był trzeźwy, jak informowały później media, nie miał jednak przy sobie prawa jazdy; zostało ono zatrzymane w 2009 r., za przekroczenie punktów karnych.

 

Równocześnie, w odrębnym postępowaniu, prokuratura będzie badać, czy doszło do niedopełnienia obowiązków przez urzędników ze Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Mimo zatrzymania prawa jazdy przez policję, nie wydano bowiem decyzji o cofnięciu dziennikarzowi uprawnień do kierowania pojazdami.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie