"Układ Zakopiański". Po obejrzeniu zdjęć z hotelu Litwor Sanepid zapowiada tam kontrolę

Polska
"Układ Zakopiański". Po obejrzeniu zdjęć z hotelu Litwor Sanepid zapowiada tam kontrolę
Galeria zdjęć (25)

5-gwiazdkowy Hotel Litwor w Zakopanem reklamuje się jako "wyjątkowe miejsce o wyśmienitej, nietuzinkowej kuchni". Dziennikarze programu "Interwencja" dotarli do zdjęć zaplecza hotelu; pokazali je w Sanepidzie. - Jestem zaskoczona, wyślę tam kontrolę - mówi Beata Trojańska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem. Wg restauratora, który widział zdjęcia, te warunki zagrażały zdrowiu konsumentów.

Zdjęcia kuchni i zaplecza zrobiono w okresie, gdy ten pięciogwiazdkowy hotel przyjmował gości. Brudne urządzenia grzewcze i do przechowywania, owady w garnkach, ryby przemieszane z mięsem - to tylko część przykładów.

 

- To idealne miejsce na hodowlę gronkowca - powiedział Polsat News krakowski restaurator Jan Kościuszko.

 

Sanepid: były regularne kontrole

 

Sanepid, patrząc na zdjęcia, widzi nieprawidłowości. - Niewłaściwie zachowanie zasad higieny, przechowywania naczyń, mycia naczyń czy pozostawiane ciasta w niewłaściwych miejscach. Jestem zaskoczona, wyślę tam kontrolę - mówi Beata Trojańska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem.

 

Zapewniła jednak, że hotel Litwor był regularnie i wnikliwie kontrolowany, również bez zapowiedzi.

 

Pracownik: hotel przygotowywał się na wizyty sanepidu

 

Dziennikarze "Interwencji" dotarli do byłego pracownika hotelu, który twierdzi, że kuchnia była przygotowana na każdą wizytę sanepidu, co może oznaczać, że kontrole nie były zaskoczenie szefów obiektu..

 

Hotele Litwor, Belvedere  i Czarny Potok w Zakopanem należą do Grupy Trip, której prezesem jeszcze do niedawna była Małgorzata Chechlińska.

 

Litwor był zabezpieczeniem zadatku transakcji, w której  Chechlińska zobowiązała się do sprzedaży Belvedere kancelarii Modrzejewski i Wspólnicy. Transakcja nie doszła do skutku, a Litwor jest obecnie zamknięty, Na jego stronie w internecie widnieje informacja, że trwają prace modernizacyjne.  

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie