Potrącił kobietę na pasach i odjechał. Policja opublikowała nagranie, szuka kierowcy

Polska

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Witosa z Kanta w Olsztynie. Kierowca srebrnego vana uderzył w 65-letnią kobietę, przechodzącą przez pasy. Nie udzielił jej pomocy i odjechał. Olsztyńska policja szuka kierowcy. Opublikowała nagranie z wypadku, prosząc o kontakt świadków zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 7 października. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu działała wówczas w trybie alarmowym, nadając pulsacyjnie sygnał żółty.

 

Kierowca vana jechał środkowym pasem. Wjechał na przejście dla pieszych, mimo że na sąsiednim pasie stał samochód, który ustępował pierwszeństwa pieszej.

 

Policja nie informuje, jakich obrażeń dostała 65-letnia kobieta. Na nagraniu widać, że tuż po uderzeniu podniosła się z jezdni o własnych siłach.

 

"Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, szczególnie bezpośredni świadkowie tego zdarzenia, proszone są o jak najszybszy kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel. 89 522 38 95 / 601 457 510, lub 997/112. Świadkowie zdarzenia mogą również zgłaszać się osobiście w Referacie ds. Wykroczeń KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3. Informacje można także przesyłać mailowo:prasowy@olsztyn.ol.policja.gov.pl" - poinformowała policja.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie