Harvey Weinstein opuścił zarząd swojej firmy. W sprawę molestowania zamieszany jest również jego brat

Świat
Harvey Weinstein opuścił zarząd swojej firmy. W sprawę molestowania zamieszany jest również jego brat
PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

W związku zarzutami o molestowanie seksualne Harvey Weinstein oficjalnie wycofał swoje członkostwo w zarządzie firmy produkcyjnej The Weinstein Company. Oskarżony o molestowanie seksualne został również jego brat, Bob Weinstein.

Weinstein został zwolniony z The Weinstein Company 8 października. Przestał pełnić funkcję prezesa, wciąż jednak pozostawał w zarządzie firmy.

 

17 października wydano oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano, że producent postanowił odejść z firmy. W zarządzie The Weinstein Company wciąż pozostaje jego brat - Bob Weinstein. Pełni funkcję prezesa firmy.

 

On również został oskarżony o molestowanie seksualne.

 

Zapraszał do hotelowego pokoju

 

Swoją historią z udziałem Boba podzieliła się we wtorek Amanda Segel, producentka serialu "Mgła" w The Weinstein Company.  W 2016 roku młodszy z braci Weinsteinów zaprosił ją na kolację biznesową.

 

Według Segel, podczas kolacji mężczyzna składał jej niemoralne propozycje. Pytał, ile ma lat, bo stwierdził, że nie będzie się umawiać z kobietą młodszą od jego córki.

 

Bob zapytał Amandę, czy odwiezie go do hotelu. Kobieta zgodziła się. Kiedy wysiadał z samochodu zapytał, czy pójdzie z nim do jego pokoju. Odmówiła. 

 

Młodszy Weinstein zaprzecza, że taka sytuacja miała miejsce.

 

Kobiety oskarżają producenta o molestowanie

 

W ostatnich dniach wiele kobiet współpracujących z Harveyem Weinsteinem oskarżyło go o molestowanie seksualne.

 

Wśród nich znalazły się takie gwiazdy kina jak Ashley Judd, Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Heather Graham, Kate Beckinsale i Lea Seydoux. Aktorka Rose McGowan oskarżyła producenta filmowego o gwałt.

 

We wtorek media społecznościowe podbiła akcja MeToo (#JaTeż). Kobiety i mężczyźni hashtagiem wyznają, że doświadczyli molestowania seksualnego.

 

ABC News, Variety

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie