Nowy most Heleński na Dunajcu. Umowa podpisana

Biznes
Nowy most Heleński na Dunajcu. Umowa podpisana
nowysacz.pl

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podpisał w środę umowę z wykonawcą budowy nowego tzw. mostu Heleńskiego na Dunajcu wraz z przebudową układu komunikacyjnego po obu stronach rzeki. Inwestycja będzie kosztować prawie 76,5 mln zł.

Wykonawcą, który zaoferował najkorzystniejsze warunki przetargowe, spełnił wszelkie wymagania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, jest firma Banimex z Będzina. Zaoferowała ona wykonanie zadania za blisko 76,5 mln zł oraz 10-letnią gwarancję na wykonane prace.

 

Według władz miasta budowa nowego mostu jest oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją, która po budowie Obwodnicy Północnej Nowego Sącza jest jedną z największych w historii przebudową dróg i ulic na terenie miasta.

 

- Przed nami symboliczne wbicie łopaty i możliwie szybko rozpoczniemy prace przy budowie nowego mostu heleńskiego wraz z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca - zaznaczył prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

 

W miejsce wysłużonego mostu

 

Nowa przeprawa zastąpi wysłużony stary most Heleński, który znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Most leżący w ciągu drogi krajowej nr 75 i 28 stanowi jedną z najważniejszych przepraw w Nowym Sączu.

 

Zakres inwestycji obejmuje kompletną przebudowę mostu na Dunajcu, polegającą na całkowitej rozbiórce istniejącego obiektu i budowie w jego miejsce nowego, dwuprzęsłowego mostu. Droga krajowa nr 75 i 28, w ciągu której jest zlokalizowany most, zostanie dostosowana do parametrów odpowiadających klasie GP (główna przyspieszona). Przeprawa przez Dunajec będzie mieć cztery pasy ruchu i ścieżkę rowerową.

 

Modernizacja skrzyżowań

 

Zaplanowano też modernizację istniejących skrzyżowań w rejonie ulic Bulwar Narwiku - Legionów - Tarnowska i ulic Krakowska - Dunajcowa - Starowiejska, gdzie powstaną dwa ronda ułatwiające wjazd na nowy most. Zakończenie prac przewidziane jest na styczeń 2019 r.

 

Zdaniem władz miasta inwestycja ta rozwiąże problemy komunikacyjne w centrum Nowego Sącza. Miasto otrzymało na realizację inwestycji dotację z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze