Śledztwo ws. "Układu Zakopiańskiego". Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie od kolejnego wierzyciela

Polska

- Gromadzony jest materiał dowodowy. Na pewnym etapie postępowania zostanie poddany całościowej analizie. Nie można wykluczyć, że śledztwo trafi do jednostki prokuratury wyższego szczebla - mówi Polsat News Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, sprawującej nadzór nad śledztwem dot. "Układu Zakopiańskiego". W sprawie przesłuchano m.in. Małgorzatę Chechlińską i Grzegorza Krzanika.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ. Jak tłumaczył Łapczyński, "od samego początku jest ono objęte zwierzchnim nadzorem służbowym Prokuratury Okręgowej w Warszawie".


- Nadzór służbowy polega na zapoznawaniu się prokuratora nadzorującego z zamierzeniami prokuratora referenta co do dalszego toku postępowania ze zgromadzonym materiałem dowodowym i w razie konieczności udzielaniu wskazówek co do dalszego toku postępowania, jak też czynności, jakie należy wykonać - wyjaśnił.


Jak podkreślił prokurator, "na tym etapie postępowania najważniejsze jest zgromadzenie jak największego materiału dowodowego, przesłuchanie jak największej ilości świadków tak, by pozyskać jak największą ilość informacji dotyczących zdarzeń objętych postępowaniem".


Chechlińska i Krzanik przesłuchani


Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła kancelaria "Modrzejewski i Wspólnicy", która wpłaciła 20 mln zł zadatku na zakup hotelu Belvedere w Zakopanem. Obiektu jednak nie przekazano, a pieniądze przepadły.


Postępowanie w tej sprawie trwa od maja. Jak poinformowała reporterka Polsat news Magdalena Cenker, prokurator prowadzący śledztwo zlecił działania policjantom z wydziału do spraw przestępczości gospodarczej.


Przesłuchano już wielu świadków, m.in. Małgorzatę Chechlińską i jej wspólnika Grzegorza Krzanika. Nikomu nie postawiono zarzutów, a postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.


Wiadomo, że do prokuratury wpłynęło także zawiadomienie od innego wierzyciela o możliwości popełnienia przestępstwa przez Chechlińską. Prokuratura również zajmuje się tą sprawą.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie