Ściana kamienicy runęła w Warszawie. Ewakuacja hotelu i innego budynku

Polska

W centrum Warszawy runęła ściana remontowanej kamienicy. Stołeczna policja poinformowała, że do wypadku doszło około godziny 8 rano w środę podczas trwającej przebudowy. Nie ma osób poszkodowanych. Trwają oględziny inspektora nadzoru budowlanego. Zarządzono ewakuację pobliskiego hotelu oraz innego budynku, który stoi w pobliżu kamienicy.

Na miejscu zdarzenia są strażacy i policjanci, którzy zabezpieczyli teren.

 

- Nie mamy informacji o poszkodowanych - powiedziała Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

 

Potwierdził to rzecznik prasowy komendanta warszawskiej straży pożarnej kapitan Michał Konopka, który powiedział polsatnews.pl, że świadkowie wypadku nie zauważyli, aby ktokolwiek znalazł się pod gruzami.

 

- Teren został już przeszukany przez przewodników z psami. Nikogo nie znaleziono - poinformował kpt. Michał Konopka, który dodał, że budynek został zabezpieczony.

 

Straż pożarna ewakuowała dwie sąsiednie kamienice, w tym hotel "Karat".

 

- Trzy budynki mają współdzielone ściany, są "sklejone". Dlatego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego musi sprawdzić, czy sąsiednie dwie kamienice są bezpieczne. Dopiero po sprawdzeniu konstrukcji przez powołanego eksperta będzie można zdecydować, czy ludzie wrócą do budynków - poinformował rzecznik stołecznej straży.

 

W kamienicy przy ul. Słonecznej 37 wykonywane były prace remontowe.

 

Na razie nie wiadomo kiedy ewakuowane osoby będą mogły wrócić do mieszkań i hotelu. Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło dla nich autobus, w którym mogą się schronić.

 

 

polsatnews.pl

hlk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie