Przyjechali na miejsce kolizji, w ich radiowóz uderzyło auto. Zginęła policjantka na służbie

Polska
Przyjechali na miejsce kolizji, w ich radiowóz uderzyło auto. Zginęła policjantka na służbie
KPP Krasnystaw

- Policjanci przyjechali w środę do kolizji w Łopienniku Nadrzecznym, na drodze krajowej nr 17. W pewnym momencie w tył radiowozu uderzył samochód. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło do jeszcze jednego zderzenia - poinformował rzecznik policji w Krasnymstawie, Piotr Wasilewski. 32-letnia policjantka zmarła w szpitalu.

"To dla nas olbrzymia tragedia.  W wyniku tragicznego wypadku zginęła nasza koleżanka, 32-letnia policjantka, funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy" -  poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie.

 

W wyniku wypadku dwoje policjantów trafiło do szpitala. Obrażenia funkcjonariuszki okazały się bardzo rozlegle. Pomimo reanimacji nie udało się jej uratować.

 

37-letni policjant przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie funkcjonariuszka pracowała od pięciu lat. Osierociła 15-letnie dziecko. Rodzina zmarłej jest pod opieką psychologów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Kierujący autem, które uderzyło w policyjny samochód, był trzeźwy. Oznakowany radiowóz miał włączone światła błyskowe i mijania. Policjanci z Krasnegostawu ustalają okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury.

 

polsatnews.pl, PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie