Z boiska na mural. Niecodzienny hołd Lechii Gdańsk dla byłego piłkarza

Kultura
Z boiska na mural. Niecodzienny hołd Lechii Gdańsk dla byłego piłkarza
Twitter/Lechia Gdańsk SA‏

Zdzisław Puszkarz, legendarny piłkarz Lechii Gdańsk z lat 70. i 80., został uhonorowany wyjątkowym muralem z jego podobizną. Malowidło powstało na bocznej ścianie budynku przy ul. Warneńskiej 12 na gdańskiej Morenie. Obraz namalowali kibice.

Mural o wymiarach 13 na 11 metrów, który powstał dzięki współpracy z Lokatorsko-Własnościową Spółdzielnią Mieszkaniową "Morena" przedstawia Zdzisława Puszkarza podczas jednej z boiskowych akcji z lat 70-tych na stadionie przy ul. Traugutta.

 

Wykonawcami dzieła byli kibice Biało-Zielonych ze Stowarzyszenia "Lwy Północy". Pieniądze na wykonanie muralu zostały zebrane podczas akcji crowdfundingowej "Biało-Zielony Gdańsk", zorganizowanej na platformie Fans4Club - poinformował portal lechia.pl.

 

 

- Mural wygląda naprawdę pięknie. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim kibicom Lechii, do których zawsze miałem olbrzymi szacunek i ogromną sympatię. Cieszę się, że pamiętają o mnie, o tym, że grałem w piłkę dla Lechii. Bardzo doceniam ten wspaniały gest z ich strony - powiedział po odsłonięciu muralu z własnym wizerunkiem Zdzisław Puszkarz.

 

 

Zdzisław Puszkarz w gdańskiej drużynie występował w latach 1968 – 1981, a także 1987 – 1988. Dla "Dzidka", który w Lechii rozegrał 340 spotkań, wierność biało-zielonym barwom była i jest najważniejszą wartością w karierze sportowca. Puszkarz ma również na koncie jeden występ w reprezentacji Polski - zagrał w towarzyskim spotkaniu z NRD w Halle 28 maja 1975 roku.

 

Obecnie były piłkarz wraz z trenerem juniorów Józefem Gładyszem prowadzi treningi grup naborowych Akademii Lechii Gdańsk dla dzieci z roczników 2010, 2011 i 2012.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie