Do końca tygodnia ma pojawić się projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej

Polska
Do końca tygodnia ma pojawić się projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej
Polsat News

Projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej będzie do końca tygodnia; jest już w konsultacjach resortowych, zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej - zapowiedział w środę wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki. Dodał, że projekt jest "tak naprawdę gotowy".

Jaki był pytany w przerwie rozprawy komisji weryfikacyjnej, kiedy zostanie zaprezentowany jego projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej.

 

- Do końca tygodnia, tak jak obiecałem, na pewno będzie; nie będzie specjalnej konferencji, będzie opublikowany u nas na BIP-ie (Biuletynie Informacji Publicznej - red.). On już jest w konsultacjach resortowych - powiedział Jaki.

 

Dodał, że projekt "tak naprawdę jest gotowy", tylko przez środową rozprawę komisji weryfikacyjnej i brak czasu nie mógł go "sczytać". Powiedział, że być może zrobi to w środę wieczorem, a jeżeli nie, to do końca tygodnia.

 

Główne założenia "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej Jaki przedstawił w ub. tygodniu. Zgodnie z zapowiedziami, projekt będzie przewidywał m.in. możliwość wypłaty odszkodowań w gotówce do 20 proc. wartości nieruchomości w chwili nacjonalizacji, zakaz zwrotów w naturze oraz brak możliwości zwrotu kamienic z lokatorami. Projekt zakłada również, że na złożenie roszczeń będzie przysługiwać rok; mają być one wypłacane w ramach możliwości finansowych państwa.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie