Czarzasty: przyjdzie kiedyś taki protest, którego ten rząd nie przetrzyma

Polska

- Przy obecnym poparciu rząd przetrzyma protest lekarzy rezydentów. (...) Ten protest zakończy się tak, jak np. Czarny Protest, ale to się będzie nawarstwiało. Przyjdzie jednak kiedyś taki protest, którego ten rząd nie przetrzyma - powiedział w środę przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Graffiti" w Polsat News.

Podczas sejmowej debaty o proteście rezydentów, posłanka Lidia Gądek (PO) ostrzegała, że młodzi lekarze są świetnie wykształceni, znają języki obce i w każdej chwili mogą wyjechać z kraju, choć chcieliby pracować w Polsce. "Niech jadą" - odpowiedziała wówczas z ław poselskich posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz.


Zdaniem szefa SLD, takie wypowiedzi przedstawicieli partii rządzącej świadczą o tym, że "już arogancja do główki odbiła".

 

"Po co strzelnica w każdym powiecie"


W rozmowie z Dariuszem Ociepą Czarzasty podkreślił, że rząd mógłby znaleźć oszczędności na służbę zdrowia, gdyby ograniczył niepotrzebne wydatki.


- Po co zwiększać 2 proc. na obronę narodową jeśli jest to już wskaźnik europejski? Po co szalone pomysły budowania w każdym powiecie strzelnic? - pytał szef SLD. - Już nie mówiąc o 2 do 3 mld zł co roku na Kościół - dodał.


-  To jest po prostu jakiś absurd. Tak nawiasem, jakby SLD współrządził, to by budował w każdej gminie bibliotekę - podkreślił Czarzasty.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie