Zawaliła się ściana kopalni w Turcji. Nie żyje sześciu górników

Świat
Zawaliła się ściana kopalni w Turcji. Nie żyje sześciu górników
pixabay.com/saffiti/zdj.ilustracyjne

Sześciu górników zginęło, a jeden został ranny we wtorek, gdy zawaliła się część kopalni węgla w tureckiej prowincji Sirnak w pobliżu granicy z Irakiem. Jeden pracownik kopalni wciąż pozostaje pod gruzami.

Informację podała CNN Turk.

 

Minister energetyki i bogactw naturalnych Turcji Berat Albayrak oświadczył, że kopalnia działała bez licencji. - Działalność kopalni w prowincji Sirnak, w której doszło do wypadku, była wstrzymana w 2013 r. przez Generalną Dyrekcję ds. Górnictwa ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa i ryzyko operacyjne - powiedział szef resortu.

 

Od lat sytuacja w kwestii bezpieczeństwa w tureckich kopalniach, zwłaszcza węgla, pozostawia wiele do życzenia. Do najtragiczniejszej w skutkach katastrofy górniczej w Turcji doszło w maju 2014 roku, gdy w kopalni węgla brunatnego w Somie na zachodzie kraju w następstwie wielkiego pożaru zginęło 301 ludzi. Innym tragicznym wypadkiem tego rodzaju w Turcji był wybuch gazu w kopalni w prowincji Zonguldak nad Morzem Czarnym w 1992 roku. Zginęły wówczas 263 osoby.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie