Jaki: jeśli ktoś chce kontynuacji polityki Gronkiewicz-Waltz, zagłosuje na Trzaskowskiego

Polska
Jaki: jeśli ktoś chce kontynuacji polityki Gronkiewicz-Waltz, zagłosuje na Trzaskowskiego
Polsat News

- Trzaskowski to czwarta kadencja Gronkiewicz Waltz - oświadczył szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Przypomniał, że polityk PO był szefem kampanii wyborczej prezydent stolicy.

Z wewnętrznego sondażu PiS dotyczącego nadchodzących wyborów samorządowych wynika, że Patryk Jaki wygrałby z Trzaskowskim w pierwszej turze wyborów w Warszawie.

 

- Oczywiście, jeśli w pierwszej rundzie miałby wygrać PiS, to wszystkich nas to będzie mobilizować do ciężkiej pracy, bo nie może się to stać w drugiej turze - powiedział Trzaskowski. Zadeklarował, że "jest absolutnie zdeterminowany, by kandydować na prezydenta Warszawy".

 

"Był szefem kampanii Gronkiewicz-Waltz"

 

Patryk Jaki, pytany o ten sondaż podczas konferencji prasowej w Sejmie przypomniał, że Trzaskowski był szefem kampanii wyborczej Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ocenił, że jest on "autorem zwycięstwa" obecnej prezydent stolicy.

 

- Jeśli ktoś chce kontynuacji polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz to głosuje na Trzaskowskiego. Trzaskowski to czwarta kadencja Gronkiewicz Waltz - oświadczył wiceminister sprawiedliwości.

 

- W momencie kiedy wybuchła afera reprywatyzacyjna byli politycy Platformy, którzy się odcinali. Rafał Trzaskowski do tych polityków nie należał - zauważył Jaki. Jego zdaniem, świadczy to o złych intencjach tego posła.

 

"Straciliśmy piętnaście lat"

 

Patryk Jaki zauważył, że przez aferę reprywatyzacyjną "Warszawa straciła około piętnastu lat w inwestycjach". - Gdyby nieruchomości sprzedawać w uczciwy sposób, to mielibyśmy dziś dwa razy więcej infrastruktury w Warszawie. Straciliśmy piętnaście lat przez to, że oddawano pieniądze złodziejom. I to m.in wina Rafała Trzaskowskiego - powiedział wiceszef MS.

 

Dopytywany czy będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy odparł, że nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji. - Jeżeli takie zadanie zostanie przede mną postawione, to będę robił wszystko, żeby Warszawa była w sposób uczciwie zarządzana - podkreślił.

 

Wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018 r.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie