Medal od ministra dla 11-latka, który pomógł ująć przestępcę. "To był naprawdę ważny czyn młody bohaterze"

Polska
Medal od ministra dla 11-latka, który pomógł ująć przestępcę. "To był naprawdę ważny czyn młody bohaterze"
mswia.gov.pl

Sebastian Taudul, 11-latek z Sokółki, został odznaczony medalem za pomoc, której udzielił napadniętej starszej kobiecie. Chłopiec przyczynił się też do ujęcia sprawcy. Za ten czyn otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji unikalny medal. Wręczył go Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. - To był naprawdę ważny czyn - powiedział Zieliński podczas uroczystości.

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się w poniedziałek w Sokółce.

 

- Chcę ci bardzo serdecznie podziękować i pogratulować młody bohaterze. To był naprawdę ważny czyn - powiedział wiceminister wręczając odznaczenie. - Dzięki temu uratowałeś zdrowie i życie tej pani. Bardzo ci za to dziękuję. Zawsze zachowuj się jak trzeba w całym swoim dorosłym życiu - dodał Zieliński.

 

Podziękowania złożył również na ręce ojca Sebastiana. - Gratuluję syna, gratuluję postawy. Serdecznie dziękuję - powiedział wiceminister.

 

 

Przewrócił kobietę na ziemię i ukradł torebkę

 

Do rozboju na staruszce doszło 26 lipca w Sokółce (woj. podlaskie). Do 79-letniej kobiety podbiegł mężczyzna, który przewrócił ją na ziemię. Gdy kobieta upadła, napastnik zabrał jej torebkę i uciekł.

 

Wołanie o pomoc usłyszeli 12-letni Sebastian i 9-letni Oskar. Chłopcy podbiegli do kobiety i zadzwonili po służby. Dzięki podanym przez nich szczegółom policja szybko ujęła sprawcę kradzieży.

 

Kolega Sebastiana, Oskar, również otrzyma medal "Młodego Bohatera". Zostanie on wręczony przez ministra Mariusza Błaszczaka 19 października w województwie lubuskim.

 

"Młody Bohater"

 

Akcja "Młody Bohater" to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

 

Nagroda "Młody Bohater" jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

 

Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal. Jest również wpisywany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie można poznać jego historię.

 

polsatnews.pl

mr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie