Sprzedawali podrobione towary i fałszowali dokumenty używając zdjęć aktorów. Usłyszeli zarzuty

Polska
Sprzedawali podrobione towary i fałszowali dokumenty używając zdjęć aktorów. Usłyszeli zarzuty
lodz.policja.gov.pl

Zarzut oszustwa przy sprzedaży produktów z podrobionymi znakami towarowymi oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami usłyszało małżeństwo z Aleksandrowa Łódzkiego. 30-letniemu mężczyźnie i jego 30-letniej małżonce grozi kara do lat 8 więzienia.

Poinformował o tym we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Jak ustalono, małżeństwo oszukiwało od marca do października 2017 roku. W tym czasie para zaopatrywała się w tanie produkty - żarniki, zegarki oraz biżuterię z Chin, które następnie sprzedawała, jako oryginalne markowe wyroby po wyższej cenie za pośrednictwem portali internetowych i serwisów aukcyjnych.

 

Małżeństwo rejestrowało konta bankowe oraz posługiwało się sfałszowanymi dokumentami tożsamości, wykorzystując w nich fotografie znanych aktorów polskich i zagranicznych.

 

Zakładali ciemne okulary i peruki

 

Dokumenty te służyły do zakładania kont bankowych, na które wpływały pieniądze, uzyskane ze sprzedaży podrobionych towarów. Podejrzani wypłacali pieniądze w bankomatach. Aby ich nie rozpoznano, używali ciemnych okularów i peruk.

 

Jak informuje Kopania, para została zatrzymana przez policję w ub. tygodniu w pobliżu jednego z urzędów pocztowych w Łodzi, wkrótce po tym jak nadali przesyłki z podrobionymi towarami do kolejnych klientów.

 

 

172 podrobione zegarki i fałszywe dowody

 

W czasie przeszukania ich mieszkania policja znalazła dokumenty, związane z kupnem chińskich produktów, 172 podrobione zegarki znanych marek oraz sfałszowane dowody osobiste. Zabezpieczono także laptop i inne nośniki pamięci, na których znajdowały się szczegółowe dane, dotyczące wprowadzania do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi.

 

Para usłyszała zarzuty, dotyczące dokonania i usiłowania oszustw w związku z wprowadzaniem do obrotu podrobionych produktów. Zarzucono im także posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami.

 

Podczas przesłuchania przyznali się do zarzuconych im czynów. Wstępnie szacuje się, że swoich klientów mogli oszukać na towary o wartości nawet 250 tys. zł. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie