Pocięte szmaty zamiast zamówionych towarów. 37-latek mógł oszukać ponad 1,5 tys. osób

Polska
Pocięte szmaty zamiast zamówionych towarów. 37-latek mógł oszukać ponad 1,5 tys. osób
lodzka.policja.gov.pl

Do 8 lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi woj. wielkopolskiego, który mógł oszukać przez internet ponad 1,5 tys. osób z całego kraju. Został zatrzymany przez policjantów z Wielunia i Łodzi. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi od czerwca ub. roku wieluńska policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

 

Jak poinformował we wtorek Waldemar Kozera z policji w Wieluniu, to właśnie w czerwcu 2016 r. zaczęły wpływać pierwsze informacje o oszustwach internetowych.

 

Oszust zamieszczał w sieci ogłoszenia o sprzedaży rożnych przedmiotów min. takich jak papierosy czy sprzęt wędkarski. Jednak przedmioty te nigdy, choć opłacone, nie trafiały do klienta. Zamiast tego pokrzywdzeni otrzymywali skrawki gazet czy pocięte szmaty.

 

 

20 tys. zł w zamrażarce


W trakcie prowadzonych przez policję czynności, zwrócono również uwagę na zamieszczoną w internecie ofertę pracy. Praca miała polegać na skręcaniu długopisów. Osoba, która chciała w ten sposób być zatrudniona, musiała wykupić najpierw zestaw startowy za kwotę od 14 do 20 zł. Po zapłaceniu za taki zestaw kontakt z oszustem się urywał.

 

W ub. tygodniu doszło do zatrzymania podejrzewanego. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono min. dwa pistolety, mundur policyjny, kominiarkę oraz ok. 175 gramów środków odurzających. Zabezpieczone zostały również komputery, laptopy, telefony komórkowe i 28 tys. zł, z czego 20 tys. zł było ukrytych w zamrażarce.

 

Zdaniem policji, sprawa ma charakter rozwojowy. Trwa ustalanie kolejnych pokrzywdzonych. Według śledczych, może być ich ponad 1,5 tys.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie