MSWiA zabrało głos ws. odwołania prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Polska
MSWiA zabrało głos ws. odwołania prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

"Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski został odwołany przez radę nadzorczą spółki ze względu na nasilający się konflikt z pracownikami i związkami zawodowymi" - poinformowało MSWiA. Szef "Solidarności" Piotr Duda zapowiedział, że jeżeli sprawa trafi do prokuratury, to podzieli się informacjami na temat Woyciechowskiego.

Ministerstwo, które sprawuje nadzór nad Wytwórnią, podkreśliło, że spór ten uniemożliwiał "sprawne i właściwe działanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych".

 

"PWPW jest spółką o charakterze strategicznym dla naszego kraju. W związku z tym jej funkcjonowanie musi przebiegać bez zakłóceń i nie wzbudzać żadnych wątpliwości" - podkreślił resort w komunikacie.

 

W poniedziałek spółka poinformowała o odwołaniu Woyciechowskiego z funkcji prezesa zarządu. PWPW zaprzeczyła jednocześnie medialnym doniesieniom jakoby zarząd Wytwórni uczestniczył w nagrywaniu rozmów związkowców.

 

"Podzielę się z prokuratorem dowodami"

 

- Trudno mi powiedzieć. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza. Wiem z doniesień prasowych, że chodzi o inwigilację związkowców. Jeśli to jest prawda, to sprawa powinna jak najszybciej trafić do prokuratury. Czy zrobi to organizacja zakładowa czy zarząd regionu. Ale, ja też podzielę się z prokuratorem swoimi informacjami, a nawet powiem, dowodami, które posiadam w tej sprawie - mówił przewodniczący Solidarności, proszony o komentarz do odwołania Woyciechowskiego.

 

- Jeśli to faktyczne miło miejsce (podsłuchiwanie - red.) to, to są rzeczy niedopuszczalne. To jest niezgodne z ustawą o związkach zawodowych, z art. 12 Konstytucji RP, który mówi o tym, że związki zawodowe mają zagwarantowaną wolność, i państwo polskie to gwarantuje. Dziś podsłuchy mogą stosować służby specjalne za zgodą sądu - podkreślił.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie