W Turcji zatrzymano ponad 300 nielegalnych migrantów

Świat
W Turcji zatrzymano ponad 300 nielegalnych migrantów
Wikimedia Commons/Gémes Sándor
Zdjęcie ilustracyjne.

W dwóch operacjach na północy i środkowym wschodzie Turcji zostało w niedzielę zatrzymanych 303 nielegalnych migrantów z Afganistanu, Pakistanu, Syrii, Iranu i Birmy - poinformowały w poniedziałek źródła tureckiej policji.

Pierwsza akcja tureckich funkcjonariuszy miała miejsce w czarnomorskiej prowincji Amasyi na północy Turcji. Zatrzymany został autobus z nielegalnymi migrantami z Afganistanu, Pakistanu, Syrii, Iranu i Birmy. Wśród 206 zatrzymanych osób było 25 kobiet i 18 dzieci. Migranci kierowali się z graniczącego z Iranem regionu Agri do Stambułu.

 

Jak podaje turecka agencja informacyjna Anatolia, do kolejnej operacji policji doszło w niedzielę w środkowo-wschodniej prowincji Elazig. Zatrzymanych zostało 97 osób z Pakistanu i Afganistanu, które kierowały się ze wschodniej prowincji Wan do Stambułu.

 

Wypadek autobusu z nielegalnymi imigrantami

 

Tego samego dnia na południowo-wschodnim krańcu Turcji doszło do wypadku autobusu przewożącego nielegalnych imigrantów, w większości z Pakistanu. 17 z 47 pasażerów trafiło do szpitala. W sprawie zajścia prowadzone jest śledztwo.

 

Nie ma informacji o dalszym losie zatrzymanych osób.

 

Wielu migrantów z Bliskiego Wschodu i Azji, którzy docierają do Stambułu, próbuje przedostać się dalej w głąb Europy. Zgodnie z umową unijną z 2016 roku ochronę na granicy z Turcją stanowiącej zewnętrzną granicę Unii zapewnia − oprócz bułgarskiej straży granicznej − ok. 1 tys. funkcjonariuszy krajów UE.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie