Przedłużono dochodzenie ws. byłego radnego z Bydgoszczy. Miał znęcać się nad żoną

Polska
Przedłużono dochodzenie ws. byłego radnego z Bydgoszczy. Miał znęcać się nad żoną
Polsat News

Do 30 listopada przedłużono dochodzenie w sprawie byłego radnego z Bydgoszczy Rafała P., podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną. Na początku października śledczy chcieli rozszerzyć mu zarzuty, nie stawił się jednak na wezwanie.

- Mogę potwierdzić, że dochodzenie zostało przedłużone do 30 listopada br. - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. Prokuratura nie ujawnia, o co chce rozszerzyć zarzuty przedstawione radnemu.

 

Nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień

 

W maju br. radny usłyszał dwa zarzuty w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Południe. Pierwszy dotyczył znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną od lutego 2006 r. do końca stycznia br., drugi - naruszenia miru domowego. Mężczyzna - jak informowała wówczas prokuratura - nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

 

Zastosowano wobec niego dozór policji, połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej.

 

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne grozi do pięciu lat więzienia.

 

Nagranie głosowe z domowej awantury

 

Sprawa P. ujrzała światło dzienne w lutym br., kiedy lokalne media zamieściły relację jego żony, która opowiadała, jak mąż znęcał się nad nią. W internecie pojawiło się też nagranie głosowe z domowej awantury zrobione przez żonę. P. po pierwszych publikacjach zrezygnował z członkostwa w klubie radnych PiS i w partii. W kwietniu zrezygnował też z mandatu radnego.

 

Zachowanie byłego radnego, tuż po ujawnieniu sprawy, skomentował m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, informując na Twitterze, że Prokuratura Krajowa objęła nadzór nad sprawą radnego P. Napisał: "W mojej ocenie - zero litości dla takich drani".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie