Pościg za skradzionym w Berlinie citroenem zakończony na latarni. Rozbito szajkę złodziei

Polska

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców powiatu starogardzkiego (woj. pomorskie). Jeden z podejrzanych zatrzymany został na gorącym uczynku, gdy uciekał skradzionym w Berlinie citroenem. Śledczy zlikwidowali również dziuplę samochodową, w której zabezpieczone zostały część ze skradzionych pojazdów.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego od kilku miesięcy rozpracowywali grupę, która trudniła się kradzieżami aut w Niemczech. Odzyskali cztery skradzione auta oraz zlikwidowali dziuplę, w której zabezpieczono części dwóch kolejnych skradzionych pojazdów.


Do aresztu trafili trzej mieszkańcy powiatu starogardzkiego w wieku od 21 do 26 lat, którym postawiono zarzuty kradzieży pojazdów oraz paserstwa.

 

Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów


Jeden z zatrzymanych mężczyzn wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował uciekać funkcjonariuszom skradzionym autem. Do zdarzenia doszło w czwartek, gdy funkcjonariusze namierzyli osobowego citroena, który został skradziony kilka dni wcześniej w Berlinie. Kierujący autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i przyspieszył.


W pewnym momencie 21-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię, a policjanci odcięli mu drogę ucieczki. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

 

Był z Kociewia, miał łamaki

 

Zatrzymano również 26-letniego mieszkańca Kociewia. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania śledczy zabezpieczyli tzw. łamaki. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 26-latek był poszukiwany listem gończym.


W sobotę starogardzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch z zatrzymanych mężczyzn, a wobec osoby, która usłyszała zarzuty paserstwa prokuratura zastosowała dozór policyjny.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie