Maszyna do produkcji papierosów warta ok. 250 tys. euro. CBŚP zatrzymało trzech mężczyzn

Polska
Maszyna do produkcji papierosów warta ok. 250 tys. euro. CBŚP zatrzymało trzech mężczyzn
CBŚP

CBŚP zlikwidowało nielegalną linię do produkcji papierosów w Trzebnicy. Policjanci zabezpieczyli 123 tys. papierosów, 1,6 tony krajanki tytoniowej i maszynę do produkcji papierosów wartą ok. 250 tys. euro; zatrzymano trzech mężczyzn - dowiedziała się PAP w CBŚP.

Zespoły specjalne Centralnego Biura Śledczego Policji weszły do dwóch magazynów znajdujących się na prywatnej posesji w Trzebnicy (woj. dolnośląskie). Z informacji policjantów, zebranych wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wynikało, że od co najmniej dwóch miesięcy działa tam nielegalna fabryka papierosów.

 

- Okna w halach, w których odbywała się produkcja, były zasłonięte styropianem i czarną folią po to, aby osoby postronne nie zauważyły przestępczego procederu. Obok znajdowały się w pełni wyposażone pomieszczenia mieszkalne - kuchnia, łazienka, sypialnia - co umożliwiało długie przebywanie na terenie magazynów, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

 

Skarb Państwa mógłby stracić ponad 1,2 mln złotych

 

Jak poinformowała, w jednym z magazynów policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podczas nielegalnej produkcji papierosów. W magazynie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,6 tony krajanki tytoniowej, 123 tys. sztuk papierosów, a także maszynę do produkcji papierosów. Jej wartość śledczy określili na ok. 250 tys. euro. W drugim magazynie był zainstalowany agregat prądotwórczy, który zasilał maszynę do produkcji.

 

- Gdyby zabezpieczony przez policjantów CBŚP towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,2 miliona złotych - powiedziała Jurkiewicz.

 

Poinformowała, że policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie