14 pseudokibiców zatrzymanych. Zniszczyli trybunę i rzucali krzesełkami w policjantów

Polska

Po meczu Ruchu Chorzów z Rakowem Częstochowa, który rozegrano w piątek na stadionie przy ul. Cichej policja zatrzymała 14 pseudokibiców Rakowa. Kibice gości najpierw połamali stadionowe krzesełka w swoim sektorze, później obrzucili nimi służbę ochrony i interweniujących policjantów.

Pomimo sporych sił porządkowych – chorzowskich policjantów wspierali mundurowi z katowickiego oddziału prewencji - które zabezpieczały mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Rakowem Częstochowa, doszło w jego trakcie do poważnych incydentów.


Pierwsza połowa przebiegła spokojnie, ale już na początku drugiej kibice drużyny gości pokazali, co potrafią. Najpierw połamali krzesełka w swoim sektorze, następnie zaczęli nimi rzucać w służbę ochrony i interweniujących policjantów. Kilka razy próbowali również przedostać się na murawę. Bezpośrednio po meczu 14 pseudokibiców Rakowa Częstochowa zatrzymano. Zarzuty usłyszało już 9 z nich. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

 

 


Według policji, sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Śledczy analizują zapisy z kamer i identyfikują kolejnych napastników. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.


polatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie