13-latek za kierownicą BMW potrącił policjanta i usiłował uciec

Polska
13-latek za kierownicą BMW potrącił policjanta i usiłował uciec
Zdj. ilustracyjne/Wikipedia.com/Rudolf Stricker

Nastolatek wybrał się na przejażdżkę samochodem ulicami Lublina. Podczas jazdy potrącił jadącego prawidłowo rowerzystę. Poszkodowanym okazał się policjant, który uniemożliwił 13-latkowi ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w weekend przy ul. Husarskiej w Lublinie. Policjant jednego z lubelskich komisariatów w czasie wolnym od służby i po cywilnemu jechał rowerem. W pewnym momencie został potrącony przez kierującego samochodem marki BMW.

 

Uderzenie nie było zbyt silne, rowerzysta stracił jedynie równowagę. Ponieważ kierujący autem próbował odjechać, policjant postanowił zatrzymać auto.

 

Gdy zobaczył, że za kierownicą  siedzi... dziecko, poinformował, że jest policjantem i nakazał zatrzymanie się. Udało mu się otworzyć drzwi od strony kierowcy. Nastolatek wymachując drewnianą pałką usiłował wyrwać mu się i odjechać.

 

Policjant okazał się silniejszy i zatrzymał 13-latka. Następnie odwiózł go  na komisariat.

 

Okazało się, że chłopiec bez wiedzy wujka "pożyczył" sobie jego samochód. 13-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Materiały w jego sprawie zostały przekazane do sądu ds. rodziny i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

 

polsatnews.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie