Ziobro: rząd stawia czoła tej destrukcji cywilizacji rodziny

Polska
Ziobro: rząd stawia czoła tej destrukcji cywilizacji rodziny
PAP/Tomasz Gzell

- Żyjemy w czasach trudnych dla tradycyjnej rodziny - powiedział w sobotę minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że rząd "stawia czoła tej cywilizacji destrukcji rodziny".

- Żyjemy w trudnych czasach dla rodziny, żyjemy w trudnych czasach dla tej tradycyjnej rodziny. Żyjemy w czasach, kiedy za wszelką cenę chce się tę rodzinę zniszczyć, zdestruować i od strony prawnych konstrukcji, i rozwiązań, i od strony ekonomicznej - podkreślił Ziobro.

 

Dodał, że rząd podjął się wyzwania "na miarę aktualnej epoki". - Stawia czoła tej cywilizacji destrukcji rodziny, stawia na rodzinę i będziemy w tym konsekwentni. Wywiążemy się z naszych zobowiązań, rodzina na pierwszym miejscu - zaznaczył.

 

Ziobro wskazując na globalne zagrożenia dla instytucji rodziny w sferze wartości, społecznej i kultury podkreślił, że nie wszystko, co przychodzi z Zachodu jest dobre i nie przypadkiem zostało też ukute pojęcie "cywilizacji śmierci".

 

"My mamy przeciwstawić cywilizacji śmierci - cywilizację miłości, bo miłość - tak, miłość, ta piękna wartość, ta emanacja sensu życia człowieka - jest podstawą, fundamentem każdej rodziny".

 

"Państwo w tle"

 

"Można powiedzieć, że rola państwa jest gdzieś tam w tle, bo rodzina i miłość są ze sobą nierozerwalnie związane. To miłość przecież pojawia się w rodzinie, rozwija się w rodzinie; to miłość ma okazję przeżyć też trudne próby w czasie różnych sytuacji, które następują w każdej rodzinie, a państwo tylko i wyłącznie ma udzielać pewnego wsparcia, aby ta miłość zwyciężała nad słabościami, nad złem i nad też kryzysami, które każdą rodzinę w takim czy innym stopniu dotykają, czy mogą dotykać" - zwrócił uwagę minister sprawiedliwości.

 

Jak mówił, "państwo musi wywiązywać się ze swoich zadań, gwarancji stworzenia prawa, które chronić będzie rodzinę i najsłabszych, czyli dzieci". "Myślę, że ten rząd z tego zadania, w zakresie, które jest powierzone Ministerstwu Sprawiedliwości, wywiązuje się" - ocenił minister sprawiedliwości.

 

W trakcie konferencji minister Elżbieta Rafalska odczytała list premier Beaty Szydło. "Kiedy obejmowałam urząd premiera, wiedziałam, ze przed rządem wielkie zadania wsparcia polskich rodzin. Od początku czyniliśmy to naszym priorytetem" - napisała premier.

 

PAP

 

 

 

 

kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie