Włoski teatr wystawia spektakl, na którym trzeba spać

Kultura
Włoski teatr wystawia spektakl, na którym trzeba spać
indisciplinarte/YouTube.com

Nietypową oprawę i przebieg ma spektakl "Bed and breakfast" autorstwa Niemki Heike Schmidt w Teatro Massimo. Zaczyna się on o godzinie 23.00 a kończy o 8 rano. Sztuka jest wystawiana w teatrze w Cagliari na Sardynii. Całonocne przedstawienie kończy się serwowaną widzom o poranku kawą.

Uczestnicy spektaklu zachęcani są do tego, by zapaść w sen.

 

Nie muszą przy tym spać w niewygodnych teatralnych fotelach, ale na łóżkach ustawionych na scenie. Urządzono tam zbiorową sypialnię z łóżkami, poduszkami i kocami. Każdego wieczoru przygotowuje się miejsca leżące dla około 40 widzów. Światło jest przygaszone, świecą się lampki nocne.

 

W czasie teatralnej nocy autorka spektaklu, wokalistka z Berlina i wiolonczelista Thilo Thomas Krigar chodzą między łóżkami i życzą widzom dobranoc w wielu językach a następnie usypiają ich wierszami, bajkami, opowiadaniami, pieśniami i kołysankami z całego świata. Można usłyszeć muzykę z Włoch, Finlandii, Niemiec, Grecji, Słowenii, Indii i innych krajów.

 

 

Nowe miejsce dla wyobraźni

 

Jak mówią artyści, jest to nowy sposób komunikowania się z widownią, na granicy jawy i snu.

 

- Celem tego spektaklu nie jest to, by publiczność była na nim skoncentrowana, ale by uwolnić ją od tej koncentracji, stworzyć nowe miejsce dla wyobraźni - wyjaśnia Heike Schmidt.

 

Pobudka jest bardzo delikatna i przyjemna. Artyści budzą wszystkich piosenką na powitanie i podają śniadanie przy wspólnym stole: kawę, rogaliki i marmoladę.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie