Skażenie wody w Świętokrzyskiem. Problem dotyczy ponad 8 tys. odbiorców

Polska
Skażenie wody w Świętokrzyskiem. Problem dotyczy ponad 8 tys. odbiorców
Pixabay/304cina62

Komunikat o zakazie spożywania wody oraz używania jej do celów higienicznych w trzydziestu miejscowościach w gminie Krasocin (Świętokrzyskie) wydał w piątek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie.

Do skażenia mikrobiologicznego wody doszło w ujęciach Czostków, Cieśle, Mieczyn i Sułków, z których korzysta ponad 8 tys. odbiorców. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie zakazał spożywania wody przez ludzi oraz używania jej do kąpieli i mycia naczyń.

 

- W piątek pobrano kolejną próbkę wody do badań. W sobotę dostaniemy niepełne wyniki, a dzień później już pełne - zapewnił zastępca wójta gminy Krasocin Jacek Sienkiewicz.

 

W komunikacie podanym na stronie internetowej urzędu gminy Krasocin poinformowano, że lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej "zapewnią dostarczenie wody do celów spożywczych i bytowych".

 

W czwartek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach wydał zakaz spożywania wody oraz korzystania z niej w celach higienicznych dla kilku miejscowości w gminach Górno, Masłów i kilku ulic w Kielcach, korzystających z wodociągu Cedzyna-Leszczyny.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie