"Przeczołgiwanie i upokarzanie prezesa Kaczyńskiego". Pawłowicz o spotkaniach prezydenta z szefem PiS

Polska
"Przeczołgiwanie i upokarzanie prezesa Kaczyńskiego". Pawłowicz o spotkaniach prezydenta z szefem PiS
Polsat News

- Jest to upokarzanie prezesa Kaczyńskiego, którego prezydent nigdy nie wita w progu, mimo że jest gospodarzem. Dla siwej głowy i promotora politycznego należy się szacunek. To nie wygląda dobrze z perspektywy społecznej - powiedziała Krystyna Pawłowicz w telewizji wPolsce.pl, komentując spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. ustaw o KRS i SN.

- Wszystko ma swoje granice. To już przestało być uzgadnianiem, ale przeczołgiwaniem. Ludzie odbierają to jako zemstę za kabaret "Ucho prezesa" - podkreśliła posłanka PiS.


Jej zdaniem prezydent hamuje reformę sądownictwa planowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.


- Gdyby było tak, że to są tylko drobne sprawy, które mogą się panu prezydentowi nie podobać, to na jednym, góra dwóch spotkaniach, sprawa byłaby zakończona - powiedziała Pawłowicz.


- Wydaje się, że poprawki zaproponowane przez prezesa Kaczyńskiego powinny satysfakcjonować prezydenta. Fakt, że prezes partii musi po raz kolejny wyjaśniać i uzgadniać, pokazuje, że jest to coś bardzo dziwnego - dodała.


"Prezydent robi wszystko by obejść demokratycznie wybraną większość"


Jak podkreśliła, "jesteśmy rozpędzoną lokomotywą, przez dwa lata zrobiliśmy sporo, a będąc już niemal na mecie, dostajemy obuchem w głowę".


- Mamy chorą, patologiczną opozycję i pan prezydent dobrze o tym wie. Mniejszość ma rządzić? Tego się nie uda przeprowadzić. Pan prezydent blokuje reformę i robi wszystko by obejść demokratycznie wybraną większość - dodała.


"Interes Polski jest dziś po stronie Prawa i Sprawiedliwości"


- Dziś usłyszałam informacje, że pan prezydent wprawdzie wywodzi się z PiS, ale dziś jest arbitrem. Jaki arbitraż? Opozycji chodzi tylko o to, by obalić rząd - powiedziała posłanka PiS.


- Wyprowadzamy Polskę z nienormalnego stanu, mając nienormalną opozycję. Nie możemy ryzykować wszystkiego. Albo jest reforma, ale jej nie ma, a pan prezydent niech dalej będzie rzecznikiem opozycji. Interes Polski jest dziś po stronie Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczyła.

 


We wtorek prezydent otrzymał poprawki PiS do projektów ustaw o SN i KRS. Ich treść nie jest dokładnie znana - wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał (jak proponuje prezydent) większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS będących sędziami.

 

wpolityce.pl, polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie