Powodzie i osunięcia ziemi w Wietnamie. Zginęły co najmniej 54 osoby

Świat

Co najmniej 54 osób zginęło, a 39 uznaje się za zaginione na skutek ulewnych deszczy i osunięć ziemi spowodowanych przejściem depresji tropikalnej nad północną i środkową częścią Wietnamu - poinformowały władze w piątek. Rannych zostało 31 osób.

Poprzedni oficjalny bilans ofiar z czwartku mówił o co najmniej 37 zabitych, 40 zaginionych i 21 rannych.

 

Utrzymujące się trudne warunki pogodowe w piątek spowodowały utrudnienia w transporcie i spowalniały poszukiwania zaginionych. Pod wodą znalazło się ponad 30 tys. domów; ponadto zniszczona została infrastruktura i uprawy, a woda porwała wiele tysięcy zwierząt gospodarskich - przekazał wietnamski Urząd Zarządzania Kryzysowego.

 

Z Filipin do Wietnamu

 

Depresja tropikalna nawiedziła Wietnam we wtorek, przynosząc ze sobą obfite opady deszczu. Jeszcze w czwartek padało w niektórych dotkniętych żywiołem prowincjach.

 

Tymczasem w piątek rano inna depresja tropikalna Khanun urosła do rangi burzy tropikalnej i przeszła na północnymi Filipinami, przesuwając się w stronę Wietnamu.

 

Wietnam stosunkowo często cierpi z powodu niszczycielskich burzy i powodzi. W zeszłym roku burze spowodowały śmierć ponad 200 osób.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie