Niepokojący wpis o Benedykcie XVI. "Potrzebuje naszej modlitwy"

Świat
Niepokojący wpis o Benedykcie XVI. "Potrzebuje naszej modlitwy"
Flickr/manhhai/CC BY 2.0

"Benedykt XVI potrzebuje naszej modlitwy" - taki wpis na Twitterze zamieścił w czwartek wieczorem ksiądz Piotr Studnicki, były rzecznik Archidiecezji Krakowskiej. Nie wiadomo jednak, co duchowny miał na myśli. Informacje o życiu prywatnym i stanie zdrowia emerytowanego papieża jest nie są zazwyczaj ujawniane. Zwykle podaje je Watykan.

Zgodnie ze swą zapowiedzią sprzed ponad czterech lat, Benedykt żyje "ukryty dla świata". Wiedza o jego życiu prywatnym i stanie zdrowia nie jest powszechna. A on sam bardzo rzadko pokazuje się publicznie oraz zabiera głos.

 

Wpis ks. Studnickiego pojawił się na Twitterze w czwartek o godz. 21:51.

 

 

Joseph Ratzinger, niemiecki duchowny rzymskokatolicki, był 265. papieżem Kościoła rzymskokatolickiego między kwietniem 2005 roku a lutym 2013 roku, kiedy odszedł na emeryturę. Objął urząd po papieżu Polaku Janie Pawle II, który zmarł w Watykanie 2 kwietnia 2005 roku. Następcą Benedykta XVI został argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek.

 

Benedykt XVI jako pierwszy od XIII wieku papież dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae znajdującym się na terenie Ogrodów Watykańskich.

 

Były papież w kwietniu skończył 90 lat. 

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie